Jaka odzież robocza dla magazyniera.

Praca magazyniera polega głównie na przyjmowaniu, wydawaniu towarów z magazynu i odpowiednim ich składowaniu. Nie jednokrotnie magazynier narażony jest na duże wahania temperatury otoczenia, na deszcz czy śnieg – dlatego jego ubranie robocze, musi zapewniać mu odpowiednia ochronę.

 

 

Jakie ubranie robocze dla magazyniera?

 

 

Na początek  musimy ustalić czy dany magazynier pracuje wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz. Czy magazyn jest ogrzewany? czy występują na nim niebezpieczne substancje lub inne zagrożenia?

 

Najprostszą sytuację będzie praca magazyniera w ogrzewanym suchym magazynie, pozbawionych niebezpiecznych towarów. Taki magazynier powinien wybrać wygodne buty robocze z ochroną palców przed zgnieceniem, dobrej jakości spodnie robocze – najlepiej z dodatkiem elastanu lub stretchu,  koszulkę T-shirt lub bluzę. Na pewno najważniejszym elementem takiego ubrania roboczego – takim który w głównej mierze stanowi o wygodzie pracownika – będą spodnie robocze. Źle dobrane spodnie mogą krępować ruchy czy nawet powodować dyskomfort.  Magazynier zazwyczaj jest w ciągłym ruchu dlatego taka sytuacja nie może mieć miejsca. Wybierzmy spodnie robocze z domieszką lub wstawkami z rozciągliwych materiałów. Zagwarantują one wygodę pracownika i trwałości spodni.  Kolejnym elementem ubrania roboczego magazyniera są buty. Warto wybrać buty przewiewne, wykonane z lekkich materiałów z wywietrznikami. Producenci butów BHP posiadają w swoich ofertach buty stylizowane na sportowe. Posiadają one podnosek, ale wykonane są z lekkich przewiewnych materiałów. Dzięki temu po całym dniu pracy nasze nogi będą dużo mniej zmęczone w porównaniu ze zwykłymi butami BHP. Następnym elementem ubrania roboczego magazyniera jest koszulka. Jeżeli pracujemy na ocieplanym magazynie wybierzmy koszulkę T-shirt wykonaną w 100% z bawełny. Naturalny materiał jest przyjemny dla ciała, dobrze chłonie pot, jest przewiewny. Mówiąc  o bluzie roboczej – dobrą praktyką jest używanie bluzy tej samej serii co spodnie robocze, wtedy nasze ubranie robocze jest spójne i wygląda schludnie. Można również kupić np bluzę polarową lub dresową. Magazynierzy częściej wybierają bluzy dresowe. W porównaniu do bluzy polarowej – dresową dużo łatwiej utrzymać w czystości. Często przy pracy w magazynie wymagany jest kask roboczy. Tutaj również mamy duży przekrój różnych produktów. jeżeli takiego kasku używamy ciągle – cały dzień, nie wybierajmy rozwiązań najtańszych. Tani kask będzie niewygodny, ciężki w regulacji przez co może spadać nam z głowy.  Przy wyborze kasku ochronnego zwróćmy uwagę na to by posiadał płynną regulację (zazwyczaj przy pomocy pokrętła) i wentylację. Dużym powodzeniem cieszą się kaski marki 3M – SOLARIS.

 

Jeżeli magazynier musi opuszczać ogrzewaną halę, musimy wyposażyć go w ubrania ocieplane i przeciw deszczowe. Również lekkie perforowane buty nie sprawdzą się przy pracy na zewnątrz, gdzie może być mokro i zimno. Dlatego w takim wypadku musimy ubranie robocze magazyniera odpowiednio dostosować pod panujące warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *